Фахівці БО «Світло надії» за підтримки Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради організували у Полтаві квест для молоді. Він в ігровому форматі дозволяє пройти ризиковані ситуації, що можуть виникнути під час подорожей чи пошуку роботи та призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Захід відбувся в ПД «Листопад» 2 грудня, у Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
Команди почергово проходили станції квесту: від підбору вакансій до прибуття на місце роботи. Ситуації, які учасники мали вирішити на своєму шляху, створені на основі реальних подій. Вони стосувалися найпоширеніших хитрощів, які застосовують торговці людьми чи експлуататори.
«Квест створений з метою, аби у кожного гравця сформувалися знання та навички, які допоможуть їм розпізнати ризиковані моменти в реальному житті та вчасно і правильно на них відреагувати. Вони отримують досвід, як виявити обман, кого просити про допомогу та кому не варто довіряти. Це найважливіше для нас. Тому навіть в умовах вимкнення електроенергії, в укритті ми організували квест і раді, що почули схвальні відгуки від учасників», – розповіла координаторка напряму протидії торгівлі людьми Тетяна Піценко.
На станції Фінал з кожною командою була проведена рефлексія, де модераторка проаналізувала з учасниками найважливіші моменти: де вони діяли правильно, а де наражали себе на небезпеку. Особливість квесту в тому, що обговорення та здобутий досвід учасників важливіші за сам факт проходження змагання.
«Потрібно добре подумати перед тим, як приймати рішення, а не підписувати щось нашвидкоруч, наприклад», – студент Полтавського державного аграрного університету Ярослав.
«Квест – супер. Дав зрозуміти, що перед кожним рішенням треба все зважувати, думати», – студентка Фахового коледжу управління, економіки і права Віра.
«Зрозуміла, що коли тебе підганяють з прийняттям рішення, то щось не так. Треба ще раз все перечитати, обдумати», – студентка Полтавського державного аграрного університету Марина.
БО «Світло надії» організувала квест, як виконавчий партнер на Полтавщині Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Діяльність впроваджується у рамках Програми з питань захисту Представництва МОМ в Україні за підтримки Уряду Японії.